19 Nisan 2012

Ege ve Ege Doruk


 Ege'nin doğum gününde teyzesinin aldığı balıkları,  ilk haftasında hakkın rahmetine kavuşturmayı başarınca (balıkları yem vermeyi unutarak resmen biz öldürdük) dayanamayıp yenilerini almış bugün.


İlk olarak yemlerini verdik. Akıllandık tabii:)


Birinin adı "Ege" diğerinin adı "Ege Doruk" olacakmış. Çok yaratıcı !

 
Tabiyki parmaklar rahat durmadı ve suyun içine girdi. 

Yaşama sürelerinin ne kadar olacağı belli olamayan "Ege ve Ege Doruk'a uzun ömür diliyorum.6 Nisan 2012

Oyun grubu, ilk vesikalık.....


 Hızlı kararlar alıp, uyguladığımız iki hafta geçirdik.

Kreşe başlama olayını Eylül ayına atmışken, Özlem'in yaptığı araştırma ve tavsiyeyle  Ege oyun grubuna başladı.

Bu ay kreşe başlatsak yaz tatilinde ara vereceğiz, sonra tekrar başlatacağız "acaba sıkıntı yapar mı" diye düşünürken, bu oyun grubu ilaç gibi geldi desem yalan olmaz.

Karşıyaka'da yeni yapılan (aslında yıllardır eğitim veren bir okul ama bu sene bina yeniden yapıldı), tertemiz bir devlet okulu. Oyun grubunda max. sayı 10 kişi. Bir öğretmen, bir yardımcı öğretmen var. Haziran ayına kadar devam edecek. Haftada üç gün, toplam 6 saat.
İki haftadır "bugün benim okulum var" diye hevesli bir şekilde gidiyor. İlk hafta müdüre hanım alışma süresinin sancısız geçmesi için annelerin okulda beklemesini istedi. Sıkıntısız geçen haftanın sonunda annelere " iki saat özgürlük" ilan edildi.
Okul KSK çarşının hemen arkasında olunca tüm anneler dört bir koldan çarşının sokaklarına dağıldık. (Bu ay kredi kartlarının yükselmesinin nedeni işte bu oyun grubu olacak kesin)

Yolculuğumuzu cücenin isteği üzerine dolmuş ile yaptığımız için keyfimiz iki kat artıyor. ( araba dışında tüm toplu taşım araçlarına bu kadar  bayılan bir çocuk var mıdır merak ediyorum) Adaş Ege ile birlikte aynı sınıfta olduğu için keyfine diyecek yok.En çok hangi öğretmenini seviyorsun dedim geçen gün "Sultan öğretmeni mi" dedi. Neden diye sorunca çok şaşırdım. "Çünkü onun saçları senin gibi sarı, gözleri açık mavi" dedi. Mest  :))))