26 Ocak 2012

Yüksek Yüksek Tepelere


Geçen yaz bir haftada üst üste 3 kez kına gecesine gidince öğrendi şarkıyı.

Özel gün ve gecelerde hizmetinizdeyiz :)

23 Ocak 2012

Ela 3 yaşında

Güzel geçen bir hafta sonu oldu bizim için. Ela'mızın 3 yaşına girmesini kutladık. Kuzular bir araya gelince zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ve hızla büyüdüklerini görmek güzeldi.Hayat'ın hamarat ellerinden çıkan mamalar çok lezzetliydi. Masalar çok şık hazırlanmıştı. Süslemelerde Gamze yine tüm marifeti göstermişti. (bu konuda kendisine hayran olduğumu söylemiştim dimi)


Ege ve Arca defalarca anahtarla o kapıyı açıp, arabaları içerisine yerleştirildiler
Günün en güzel karelerinden biri buydu benceGünün okuyanı yine Yeliz seçildiBize, birlikte olmanın mutluluğunu karelemek kaldı
İyi ki doğdun Ela !

16 Ocak 2012

İtiraf

Canım oğlum,

Gece bitmeden rahat uyumak için sana bu itirafı yapıyorum.
Hani bugün akşamüzeri ananenle oyun oynarken ben hazırlanıp "tenise gidiyorum" diyip evden çıktım ya, işte bu külliyen yalandı oğlum.
Baban ve ben baş başa yemek yedik. Uzun zaman sonra ilk defa soğumadan tadına vararak yediğimiz bir yemekti. Yemekten sonra Latin Amerika Danslarının , Quartet ile buluşmasını dinledik. Hayır seni bırakıp gittiğimiz için hiç pişman değiliz. Hatta şimdiden söyleyeyim 5 Mart'da yine gideceğiz. Haberin olsun :)15 Ocak 2012

İlk DokunuşGeçen haftadan planlamıştık Manisa taraflarına gidip kar görmeyi. Cumartesi sabah kalktığımızda hava gri, her an yağmur yağacakmış gibiydi. "Acaba kar varmıdır" diye düştük yollara. Dağ eteklerinin bembeyaz olduğunu gördük ama otoyolun kenarında neredeyse hiç kar yoktu. Dönsek mi diye düşünürken bir kaç arabanın üzerinde gördüğümüz küçük kardan adamlar umutlandırdı bizi. İyi ki yola devam etmişiz. Yol kenarında azda olsa gördüğümüz karlar bizim mutlu olmamıza yetti. 
Kardan adam yapma çalışmalarımız hemen başladı. Kara ilk defa dokunacağı için tepkisini merak ediyordum. Eldivenlerini çıkarttım. Dokununca "aaa suluymuş" dedi. "Ellerim çok üşüdü hemen eldivenlerimi giydir" diye  buyurdu küçük cüce.Kardan adam yapacağımız kesin ya yanımızda havuç götürmüştük, hemen kondurduk burnuna. Kardan adamımızı yapıp arabaya bindiğimiz anda yağmur başladı.

Yağmurlu havalarda gitmeyi çok sevdiğimiz yemyeşil manzarası olan  Vebaş Cafe'de saleplerimizi  içerek ısındık. Karın daha yoğun olduğu bir günde tekrar gitmek üzere küçük adama söz verdik.13 Ocak 2012

"Sürpriz gününde ne yapsam" diyen anneler buraya !


Çocuğu kreşe giden annenin her hafta yaşadığı stres "sürpriz gününde ne yapsak" oluyor sanırım.

Yeliz, geçen gün postunda   ne yapabilirim diye sorunca  aklıma bu atıştırmalıklar geldi.

Hem çok basit hemde kuru kayısı sevmeyen çocuğa üçer beşer yutturacak cinsten.
Malzemeler

80 gr. kare çikolata
10 adet kuru kayısı

Yapılışı

Bir kare çikolatayı (80 gr) benmari usulu eritin. 
Eriyen çikolataya kuru kayısıları batırıp çıkarın, yağlı pişirme kağıdının üzerine koyup soğumaya bırakın. Hepsi bu kadar. 

Not: Çikolata eritmek yerine Dr.Oetker Çikolata sosunu tarifine göre yapıp yine kayısıları bu sosla birleştirebilirsiniz. Daha fazla çikolatalı kayısınız olacaktır.

Afiyet Olsun

11 Ocak 2012

Unutulmaz Diyaloglar (4)

Elif : Ege'cim kakan bitti mi ? (Kendim yaparım diye beni wc'den gönderdi. Yan odadan sesleniyorum)
Ege :Hayır
Elif:  Bitince seslen olurmu ?
(2-3 dk hiç ses yok)
Elif: Ege kakan bittimi ?
Ege: Rahat bırakırsan kakamı yaparım anne

------------------------

(Yatakta kitap okuyoruz. Okuduğumuz kitap bitince yeni kitap almak için yataktan kalktı ve odasına gitti)
EgE: Dur ben yeni bir kitap getireyim
Seçtiği kitapla yatağa geri geldi
Ege: Ben geldim
Elif:  Hoşgeldinnnnn
Ege: Anne hoş geldin demene gerek yok ki ben işten gelmedim ki, sadece kitap aldım geldim

10 Ocak 2012

Kim Kazanmak İster ?Kim istemez ki böyle bir makinayı

 


 


 Şans bu bellimi olur :)


Eğer bende şansımı denemek istiyorum diyorsanız pamuk eller işbaşına.Fotografium Canon 600D profesyonel fotoğraf makinesi hediye ediyor! Yarışmaya katılarak Canon 600D Kit, Manfrotto 055XProb tripod ve Kata123Go-30 fotoğraf çantası kazanma şansı yakalayın! http://blog.fotografium.com/fotografium-canon-600d-hediye-ediyor/ sayfasını ziyaret ederek yarışma hakkında diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.